• increase font size
  • Default font size
  • decrease font size

2017 yılı Programı

e-Posta Yazdır PDF

26. ULUSLARARASI HIDIRELLEZ BAHAR ŞENLİKLERİ

05 – 08 Mayıs 2017 yılı

ŞENLİKLER  PROGRAMI

05 Mayıs 2017 yılı, Cuma

Bahçebosu

Hıdırellez* Beş Mayıs Adetleri (Hıdırellez Küpünün gül ağacı altına konması)……. Saat 19.00

Valandova

Balkan Halk Oyunları Ekiplerinin Kortej ve Gösterileri (Şehir Meydanlığı ) .............. Saat 20.00

Gostivar

(ADEKSAM Konferans salonu) ( HKAK- MATÜSİTEB- VİZYON Üniversitesi İşbirliği )

Konferans Saati.............................................................................................................. Saat 20.30

Çalıklı

Geleneksel Hıdırellez Futbol Turnovası

Şenlikler Orkestrası Tanıtımı

06 Mayıs 2017 yılı, Cumartesi

Bahçebosu

Hıdırellez Altı Mayıs Adetleri ........................................................................... Saat 07.30 - 11.00

/ Merkezi Gösteri- Yöre Halkı, Öğrenciler, Yöre ve Balkan Halk Oyunları  Ekipleri /

/*Hıdırellez Adetleri- UNESCO’ nun Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi Adayıdır /

ÇALIKLI

26. Uluslararası Şenlikleri Resmi Açılış Töreni …………….…… Saat 12.00

36. Geleneksel Yağlı Güreş Müsabakaları ………………………..... Saat 12.00- 19.00

TC Kültür ve Turizm Bakanlığının Ses ve Saz Sanatçıları

Yerli Halk Oyunları Ekibi ve Balkan Halk Oyunları Ekipleri

Resmi Selamlamalar

Sergi Ziyareti ve Kokteyl

Geleneksel Türk Okçuluk Gösterisi – YEE Okçuluk Klubu

Güreş Ağası Töreni ve Yağlı Güreşler

Baş Pehlivan Töreni

Çocuk Gösterileri (Üsküp İO& Yöre İO ve Öğrencileri)   ……….……………….. Saat  19.00

Eğlence Saatleri (Şenlikler Orkestrası- ADİL bend ) ……………………… Saat 20.00 - 01.00


Ustrumca

/Ustrumca Kültür Merkezi Meydanlığı

Balkan Halk Oyunları Ekiplerinin Geçiti / Kortej  ve Gösterileri…...……..………… Saat 20.00

Radoviş

Ses Sanatçıları Konseri ………………….……………………………….………….. Saat  20.30

TC Kültür ve Turizm Bakanlığının Ses ve Saz Sanatçıları

07 Mayıs 2017 yılı,  Pazar

ÇALIKLI

Halk Oyunları Ekiplerini Karşılamak …………………………..  Saat  09.30- 10.30

Halk Oyunları Ekiplerinin Geçiti /Kortej /……………………… Saat 11.30

Halk Oyunları Ekiplerinin Gösteri Programı  …………………..  Saat 12.00- 16.30

/ Katılanlar  Makedonya Türk HOE

Makedonya HOE,

Balkan  HOE

TC Kültür ve Turizm Bakanlığının Ses ve Saz Sanatçıları Konseri ............ Saat 16.30

Halk Oyunları Ödül Töreni ……………………………………………………. Saat 18.00

Eğlence Programı / Şenlikler Orkestrası / ………………………………Saat 19.00- 22.00

08  Mayıs  2017 yılı, Pazartesi

Üsküp

/ Otel Kontinental  Konferans Salonu /


22. Uluslararası Türk Kültürü Sempozyumu ve Karma Türk Kültürü Sergisi

/ Halk Kültürünü Araştırmaları Kurumu - MATÜSİTEB- VİZYON Üniversitesi Desteğiyle/

Sergi Açılışı ………………………………………………………………………… Saat 10.00

Sempozyum Açılış Konuşmaları…..………………………………………………... Saat 10.30

1. ve 2.  Oturum …………………………………………………… Saat 11.00- 13.00

Öğle Yemeği ………………………………………………………………. Saat 13.00

2. ve 4.  Oturum ve Değerlendirme...……………………………… Saat 14.30- 17.45

Üsküp

(Ordu Evi Salonu)

Halk Oyunları Ekipleri ( Yeni Yol Derneği )................................................. Saat 19.30- 20.15

TRT Sanatçıları Konseri

/Yunus Emre Enstitüsü Desteğiyle / ……………………………….  Saat 20.30- 21.30

26. Şenliklerin Kapanışı

 

ŞENLİKLER DÜZENLEME  KURULU