• increase font size
  • Default font size
  • decrease font size

2018 yılı Programı

e-Posta Yazdır PDF

27. ULUSLARARASI HIDIRELLEZ BAHAR ŞENLİKLERİ

04 – 07 MAYIS 2018 YILI

ŞENLİKLER  2018  PROGRAMI

04 MAYIS 2018 YILI, CUMA

GOSTIVAR (ADEKSAM Konferans salonu)

( HKAK Ankara- MATÜSİTEB- VİZYON Üniversitesi işbirliği )

Konferans Saati........................................................................................................ Saat 20.30

ÇALIKLI

Geleneksel Hıdırellez Futbol Turnovası

Şenlikler Orkestrası Tanıtımı .................................................................................... Saat 20.30

05 MAYIS 2018 YILI, CUMARTESI

ÇALIKLI

27. Uluslararası Şenlikleri Resmi Açılış Töreni …………...................................... Saat 12.00

37. Geleneksel Yağlı Güreş Müsabakaları  ………….......................…………….Saat 12.00-19.00

Yerli Halk Oyunları Ekibi ve Unesco Sunumu

Resmi Selamlamalar

Balkan Halk Oyunları Ekipleri

Sergi Ziyareti ve Kokteyl (UNESCO- Hıdırellez Yiyecek ve Kıyafet, Fotgraf Sergisi )

Güreş Ağası Töreni ve Yağlı Güreşler

(‘Sinema Gösterisi – Üsküp Yunus Emre Enstitüsü desteğiyle )…………….….. Saat  20.00

BAHÇEBOSU

Hıdırellez* Beş Mayıs Adetleri (Hıdırellez Küpünün gül ağacı altına konması)……. Saat 19.00

/*Hıdırellez- UNESCO İNSANLIĞIN SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRASININ TEMSİLİ LİSTESİNDEDİR

USTRUMCA

/ Kent Ana Caddesi ve Kültür Merkezi Meydanlığı /

Balkan Halk Oyunları Ekiplerinin Geçiti / Korteji ve Kısa Gösterileri …….…….……... Saat 19.00

VALANDOVA

Balkan HOE Kortej ve Gösterileri (Şehir Meydanlığı ve Kültür Merkezi)................. Saat 20.30

06 MAYIS 2018 YILI,  PAZAR

BAHÇEBOSU

Hıdırellez Altı Mayıs Adetleri ................................................................. Saat 07.30 - 11.00

/ Merkezi Gösteri- Yöre Halkı, Öğrenciler, Yöre ve Balkan Halk Oyunları  Ekipleri /

/*Hıdırellez- UNESCO İNSANLIĞIN SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRASININ TEMSİLİ LİSTESİNDEDİR

ÇALIKLI

Halk Oyunları Ekiplerini Karşılamak ……………………...............................…  Saat  09.30- 10.30

Halk Oyunları Ekiplerinin Geçiti /Kortej /……………………............................... Saat 11.30

Halk Oyunları Ekiplerinin Gösteri Programı  ……………………………………  Saat 12.00- 16.30

/ Katılanlar  Makedonya Türk HOE

Makedonya HOE,

Balkan  HOE

TC Kültür ve Turizm Bakanlığının Sanatçıları ( TRT Sanatçıları ) Konseri ………… Saat 16.30

Halk Oyunları Ödül Töreni ……………………………………………………………… Saat 18.00

Eğlence Programı / Şenlikler Orkestrası /

07  MAYIS  2018 YILI, PAZARTESİ

ÜSKÜP

/ Otel Kontinental  Konferans Salonu /

23. Uluslararası Türk Kültürü Sempozyumu/ HKAK Ankara- MATÜSİTEB- VİZYON Üniv. Desteğiyle/

ve Karma Türk Kültürü Sergisi

Sergi Açılışı ……………………………………………………………………………Saat 10.00

Sempozyum Açılış Konuşmaları…..……………………………………..………….  Saat 10.30

1. ve 2.  Oturum   ……………………………………………………………  Saat 11.00- 13.00

Öğle Yemeği ………………………………………………………………… Saat 13.00

3. ve 4.  Oturum ve Değerlendirme  ...……………………………………....Saat 14.30- 17.45

ÜSKÜP

Ordu Evi Salonu

Halk Oyunları Ekipleri

TRT Sanatçıları Konseri /Yunus Emre Enstitüsü Desteğiyle / ……………..  Saat 20.30

27. ŞENLIKLERIN KAPANIŞI

ŞENLİKLER DÜZENLEME  KURULU