• increase font size
  • Default font size
  • decrease font size

2019 yılı Programı

e-Posta Yazdır PDF

 

28. ULUSLARARASI HIDIRELLEZ BAHAR ŞENLİKLERİ

02 – 06 Mayıs 2019 yılı

ŞENLİKLER 2019 PROGRAMI

 

ŞENLİKLER 2019 PROGRAMI

02 Mayıs 2019 yılı, Perşembe

ÜSKÜP

/Uluslararası Balkan Üniversitesi konferans Salonu /

Bahar kutlaması: HIDIRELLEZ- UNESCO Listesinde, Dün, Bugün ve Yarın.

Katılanlar: Makedonya ve Türkiye UNESCO Milli Komisyonu Temsilcileri ve

Konuk Halk Kültürü Araştırmacıları ........................................................... Saat 18.00

03 Mayıs 2019 yılı, Cuma

GOSTİVAR

/ Uluslararası VİZYON Üniversitesi Konferans Salonu /

24. Uluslararası Türk Kültürü Sempozyumu ve Karma Türk Kültürü Sergisi

/ HKAK Ankara- Uluslararası VİZYON Üniversitesi - MATÜSİTEB- İşbirliğiyle/

Sergi Açılışı …………………………………………………………………………Saat 10.00

Sempozyum Açılış Konuşmaları…..………………………………………………. Saat 10.30

1.Oturum …………………………………………………............... Saat 11.00- 12.30

Öğle Yemeği ………………………………………………………………. Saat 14.00

2. ve 3. Oturum ve Değerlendirme...……………………………... Saat 14.30- 17.30

Gostivar

/ ADEKSAM Konferans Salonu /

Konferans Saati ................................................................................................ Saat 17.30-18.30

KALKANDELEN

/ Kültür Merkezi Konser Salonu /

Halk Oyunları Ekipleri .............................................................................................. Saat 20.00

TRT Sanatçıları Konseri ……………………………………………………..……. Saat 20.30

Ustrumca

/ Kent Ana Caddesi ve Kültür Merkezi Meydanlığı /

Balkan Halk Oyunları Ekiplerinin Geçiti / Korteji ve Kısa Gösterileri ….……….... Saat 19.00

Valandova

(Şehir Meydanlığı ve Kültür Merkezi)

Balkan HOE Kortej ve Gösterileri............................................................................... Saat 20.30

Çalıklı

Geleneksel Hıdırellez Futbol Turnovası

Şenlikler Orkestrası Tanıtımı ..................................................................................... Saat 21.00

04 Mayıs 2019 yılı, Cumartesi

ÇALIKLI

28. Uluslararası Şenlikleri Resmi Açılış Töreni …………….…………….. Saat 11.00- 12.30

Yerli Halk Oyunları Ekibi

Resmi Selamlamalar

Konuk Halk Oyunları Ekipleri

Sergi Ziyareti ve Kokteyl (UNESCO- Hıdırellez Yiyecek ve Kıyafet, Fotgraf Sergisi )

38. Geleneksel Yağlı Güreş Müsabakaları ……………………….............. Saat 13.00- 18.00

Güreş Ağası Töreni ve Yağlı Güreşler

Halk Oyunları Programı

Halk Oyunları Ekiplerinin Geçiti /Kortej /…………………………………………… Saat 14.00

Halk Oyunları Ekiplerinin Gösteri Programı ……………………………….... Saat 14.30- 18.00

/ Katılanlar Makedonya Türk HOE

Makedonya HOE,

Balkan HOE

TC Kültür ve Turizm Bakanlığının Sanatçıları ( TRT Sanatçıları ) Konseri ……….. Saat 18.00

Halk Oyunları Ödül Töreni …………………………………………………………... Saat 19.00

Eğlence Programı / Şenlikler Orkestrası / ……………………………………………. Saat 19.30

05 Mayıs 2019 yılı, Pazar

BAHÇEBOSU

Hıdırellez* Beş Mayıs Adetleri (Hıdırellez Küpünün gül ağacı altına konması)……. Saat 19.30

/*Hıdırellez- UNESCO İNSANLIĞIN SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRASININ TEMSİLİ LİSTESİNDEDİR

06 Mayıs 2019 yılı, Pazartesi

BAHÇEBOSU

Hıdırellez Altı Mayıs Adetleri ........................................................................... Saat 07.30 - 11.00

/ Merkezi Gösteri- Yöre Halkı, Öğrenciler, Yöre ve Balkan Halk Oyunları Ekipleri /

/*Hıdırellez- UNESCO İNSANLIĞIN SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRASININ TEMSİLİ LİSTESİNDEDİR

28. Şenliklerin Kapanışı

ŞENLİKLER DÜZENLEME KURULU